CENÍK od 1. 9. 2022

Vzhledem k nárůstu cen energií a plynu došlo k navýšení cen ubytování, stravy, posilovny, sauny, a všech tělocvičen. Více info v kanceláři nebo na webu.

Jachting

Oddíl jachtingu

Jachetní oddíl Dobřichovice je nejstarším jachetním oddílem ve středních Čechách. Byl založenroku 1954 a zpočátku se jako oddíl vodních sportů zabýval kanoistikou, vodní turistikou a jachtingem, později se specializoval pouze na jachting. U jeho zrodu stáli M. Cupák, J. Geringer a J. Šutt.V roce 1959 – 60 si oddíl postavil dřevěnou klubovnu na břehu Berounky a v roce 1988 si ji zrestauroval. Později získal v areálu sokolovny dílnu s loděnicí. V oddílové dílně byly postaveny desítky lodí, zejména Mloků, Evrop, Optimistů a Fireballů. Dnes má oddíl 25 členů, kteří závodí v lodních třídách Fireball, Pirát, Evropa a Optimist. Vedle tréninků mládeže na Berounce organizuje oddíl každoročně týdenní soustředění v Poděbradech. Členové oddílu se účastní četných závodů na Slapech, Orlíku, Lipně, Poděbradech, Nechranicích, Rozkoši a pod. V čele oddílu stojí Michal Juppe.

V posledních letech se tradicí stala účast několika posádek na dnes již prestižním evropském závodě – Mistrovství Slovinska v lodní třídě Fireball. Nejlepším výsledkem bylo čtvrté místo v roce 2003, kdy se závodu účastnilo několik předních evropských posádek. Pokud se podaří naší reprezentaci finančně zajistit, pojede letos na podzim Mistrovství Evropy v lodní třídě Fireball.

Dva naši závodníci se pravidelně účastní závodu „Námořní rallye neboli Mistrovství české republiky v námořním jachtingu“. Největším dosaženým úspěchem bylo vítězství v jedné rozjížďce.